TRANSFORMACIJA pejzaža u izgrađeno okruženje, menjajući samo način korišćenja: Objekti se planiraju i grade na način koji poprima morfološke karakteristike predela; Takav pristup omogućava vremenski efikasnu transformaciju pejzaža bez uslovljavanja za kreiranje kontrolisane konačne slike; Promena namene prostora zasniva se na očuvanju postojećih na lokaciji prostornih odnosa. Padina: terasaste ili kosine strukturirane zgrade, apartmani, delovi hotelskog kompleksa. Teren sa vrtačama: na gradilištu u polju morfološke karakteristike ponora određuju radijalne tipove objekata kao što su: golf hotel, kafić ili noćni klub, sportski objekti ili igraonica. Šuma: slobodniji geometrijski odnosi se također prenose između objekata, npr. kuća.
TRAJNOST PROMJENLJIVOSTI u prirodi samo promena je stalna... Izborom građevinskog materijala naglašava se promenljivost pejzaža, u skladu sa promenama u prirodi... godišnja doba... deo dana.. MIMIKRIJA kao princip materijalizacije: u kontaktu sa šumom objekti su drveni; u kontaktu sa travnatim objektima su zeleni; U dodiru sa stenom su kameni; U dodiru sa snegom su beli. OČUVANJE PRIRODE šumskog ili travnatog sloja: objekti lebde iznad nivoa tla i dopuštaju prirodne procese, kretanja; Ako se predmeti utisnu u zemlju, poštuje se princip onoga što je uzeto iz prirode.
AUDITORIJUM u pejzažu. Morfološke karakteristike postojećeg pejzaža mogu se porediti sa karakteristikama scenskog prostora. Očuvanje ovih jedinstvenih karakteristika postiže uspon i omogućava široku perspektivu velikog broja prostornih tačaka (redova). Scenski prostor se zasniva na očuvanju centralnog slobodnog prostora: linearna SCENA na kojoj je omogućen raznovrstan niz događaja. Osim nekoliko tačaka na terenu gde je predviđeno da se grade trajne strukture u perifernim zonama vrtača, sve ostalo je bazirano na efemernim strukturama i dešavanjima. Prostorna varijabilnost, mobilnost. Priroda - hortikultura, botanika da se istakne promenjivost prirode, period cvatnje, sazrevanje pojedinih biljnih vrsta tokom cele godine pomera fokus područja (livadsko cveće, šumske jagode, začinsko bilje,.... ) sport, konjički sport, rekreacija, sanjkanje, klizanje, planinarenje, biciklizam, natjecanje, kulturni i umetnički prostor i svetlosna instalacija ... koncerti na otvorenom, festivali filmova na otvorenom, modne revije ... prikazivanje i očuvanje tradicije seoski sajam, vašari, okupljanja, festivali, folklor, stada ovaca...
MOST-centar kompleksa: meesto koje spaja dve strane 'auditorija'; generator i podrška događajima u centru; znak u prostoru; mesto vibracija i frekvencija događaja, zvuk, svetlost... bljeskovi u daljini, u centru beline; orijentacija u prostoru; infrastrukturni centar; centar razmene. Snabdevanje, administracija, zdravstvene usluge, kulturni centar.. CENTAR.
Osnovna urbana jedinica površine 1 hektar sa komunalnim opremanjem. Opremljen pristupnim putem (prilaz garaži ili prilaz hitnih vozila) s jedne strane i glavnom pešačkom stazom s druge strane. Infrastrukturni koridori su pored saobraćajnica. Površina objekta 100 x 100 x h. h = utvrđena visina položaja objekata u prostoru: očuvanje prirodnog prava scene-desno na prostornim prikazima i vidikovcima po upotrebi i značaju objekata: objekti koji su postavljeni na višim tačkama mogu biti visoko u svojim segmentima, nove oznake, orijentiri sa velikih daljina građevinskih linija, a međusobna udaljenost: horizontalna i vertikalna regulacija određuju se za svaki prostorni modul 100x100 regulacija se utvrđuje analizom prostornih pogleda: osunčanosti i prirodnih resursa. 100x100xh nevidljiva mreža korištenja prostora omogućava lakšu orijentaciju omogućava dostupnost, mobilnost u prostoru - 'Forest Manhattan'.